Şarap Pencereleri Geri Döndü

2021 yılının Mayıs ayında unutulmaz bir otobüs yolculuğu başlayacak. Delhi'den yola çıkarak 70 gün boyunca 18 farklı ülkeden geçerek Londra'ya varacak olan bu otobüs toplamda 20000 kilometreye yakın yol katetmiş olacak.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

1600’lü yılların başında veba salgını tüm Avrupa ülkelerini kasıp kavururken bu salgından en çok etkilenen yerlerin başında da Floransa gelmekteydi. İşte tam bu noktada da şarap evlerinin müşterilerine sosyal mesafeyi gözeterek şarap servisi yapabilmesi amacıyla “Şarap Pencereleri” yani “Buchette Del Vino” fikri ortaya çıktı.

Sadece bir şarap şişesi büyüklüğündeki bu ufak pencerelerden şarap servisi yapılıyor, böylece sosyal mesafe kurallarına uyulmuş ve minimum temas sağlanmış oluyordu.

COVID-19 pandemisi ile birlikte bu eski pencereler tekrar aktif olarak kullanılmaya başlandı. Pandemi öncesi bu pencerelerden sadece biri aktif olarak kullanılırken pandemi ile birlikte bu sayı dörde çıktı.

Süreç içerisinde bir çoğu parçalanan, 1966 selinde yok olan bu şarap pencerelerinden ayakta kalan 300’e yakını “Associazione Buchette Del Vino” adlı organizasyon tarafından kayıt altına alınmış durumda. Bu organizasyonun hazırladığı bir de harita bulunuyor. Pencerelerin konumlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Un’altra buchetta riaperta! Si trova sulla facciata di Palazzo Albizi nel Borgo omonimo al n.66 r.La finestrella a…

Buchette del Vino paylaştı: 29 Temmuz 2020 Çarşamba

Daha fazla

Seyahat Programı - Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
21 Ağustos 2020
Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
Seyahat Programı -Covid-19 Pandemisi Özel Jetlere Olan İlgiyi Arttırdı.
19 Ağustos 2020
Covid-19 Pandemisi Özel Jet Kiralamaya Olan İlgiyi Arttırdı.
Seyahat Programı - Şarap Pencereleri Geri Döndü
13 Ağustos 2020
Şarap Pencereleri Geri Döndü