Karantina ve Bireysel İzolasyon Günlerinde Yeni Yerler Keşfetme Dürtünüzü Dizginleyecek Sanal Müzeler

2021 yılının Mayıs ayında unutulmaz bir otobüs yolculuğu başlayacak. Delhi'den yola çıkarak 70 gün boyunca 18 farklı ülkeden geçerek Londra'ya varacak olan bu otobüs toplamda 20000 kilometreye yakın yol katetmiş olacak.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Yaşadığımız bu karantina ve sosyal izolasyon döneminde, hem kendimiz hem de ailemiz ve sevdiklerimizin sağlığı için seyahat programlarımızı rafa kaldırıp sosyalleşme takvimimizi de boşaltmak zorunda kalıyoruz. Bu da evde daha fazla vakit geçireceğiz demek oluyor.

Hem müzelerin internet sitelerinde sundukları ücretsiz online gezi ve sanal tur programları, hem de Google’ın 2500’e yakın müze ile işbirliği yaparak içeriğini sürekli güncellediği Arts & Culture arşivinde yer alan sanal turlar ile koltuğumuzdan kalkmadan tüm dünyadaki müzeleri gezebiliyoruz artık.

Seyahat Programı ekibi olarak biz de bu günleri daha keyifli hale getirmek için online olarak gezebileceğiniz müzeleri ve sanat galerilerini sizler için derledik.

BRITISH MUSEUM, LONDRA

Londra’nın merkezinde yer alan bu ikonik müze, dünyanın her yerinde meraklıların online olarak müzeyi gezerek içeriğini keşfetmesine izin veriyor. Karantina ve sosyal izolayon döneminde, Rosetta Stone, Antik mısır ve çok daha fazlası hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz bu web sitesine gitmek için tıklayın.

ORSAY MÜZESİ, PARİS

Koleksiyonunda Monet, Cézanne, ve Gauguin gibi sanat tarihine yön vermiş isimlerin işlerini barındıran Orsay Müzesi’nin sanal turu sizi bekliyor. Eskiden çok büyük bir tren istasyonu olan müzeyi gezmek için tıklayın.

GUGGENHEIM MÜZESİ, NEW YORK

Spiral merdivenleri ile ünlü New York’un ikonik müzesi Guggenheim’ı gezmek için evden çıkmanıza gerek yok. Müzenin empresyonist, post empresyonist ve modern döneme ait muhteşem koleksiyonuna göz atmak için tıklayın.

VAN GOGH MÜZESİ, AMSTERDAM

Van Gogh Müzesi, Amsterdam

Vincent Van Gogh’un 200den fazla resim, 500 çizim ve 750’den fazla mektubunun yer aldığı Van Gogh Müzesi’ne sanal biz ziyaret için tıklayın.

SMITHSONIAN, WASHINGTON

Dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olan Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi müzesi de kapılarını karantina ve sosyal izolasyon döneminde sanal ziyaretçiler açıyor. Washington’da bulunan müzede 360 derecelik turlara katılabilir, nesli tükenmiş canlıların dünyasına göz atabilirsiniz. Sanal müzeyi ziyaret etmek için tıklayın.

NASA

NASA da kapılarını uzaya meraklı sanal ziyaretçilerini kapılarını açıyor. Langley ve Glen araştırma merkezilerinde ücretsiz sanal turlar düzenleyen NASA’nın ayrıca Houston Uzay Merkezi’ni keşfetmenizi sağlayan bir de uygulaması bulunuyor.

VATİKAN MÜZESİ

Yüzyıllar boyu tüm papalar tarafından derlenmiş sanat eserleri ve tarihi eserlerin yer aldığı Vatikan Müzesi’ndeki sanal turlara katılmak için tıklayın.

Daha fazla

Seyahat Programı - Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
21 Ağustos 2020
Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
Seyahat Programı -Covid-19 Pandemisi Özel Jetlere Olan İlgiyi Arttırdı.
19 Ağustos 2020
Covid-19 Pandemisi Özel Jet Kiralamaya Olan İlgiyi Arttırdı.
Seyahat Programı - Şarap Pencereleri Geri Döndü
13 Ağustos 2020
Şarap Pencereleri Geri Döndü