İzlanda Haziran Ayında Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

2021 yılının Mayıs ayında unutulmaz bir otobüs yolculuğu başlayacak. Delhi'den yola çıkarak 70 gün boyunca 18 farklı ülkeden geçerek Londra'ya varacak olan bu otobüs toplamda 20000 kilometreye yakın yol katetmiş olacak.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Geçtiğimiz günlerde İzlanda’nın COVID-19 pandemisi kapsamında belirlediği normalleşme takvimini duyurmuştuk. İzlanda hükümeti 12 Mayıs günü yaptığı açıklama ile ülke sınırlarının 15 Haziran 2020 tarihinden itibaren kademeli ve kontrollü olarak açılmaya başlanacağını duyurdu.

Hükümet, 15 Mayıs tarihinden itibaren bilim adamları, film çekim ekipleri ve sporcular gibi profesyonellerin belirli koşullar altında ülkeye giriş yapabileceğini belirtmişti.

15 Haziran tarihi ise ülkeye tatil amaçlı giriş yapacaklar için geçerli başlangıç tarihi olacak. Ancak bu tarih geldiğinde ülkeye eskisi gibi giriş yapmamız mümkün olmayacak. Hükümetin belirttiğine göre ülkeye giriş yapacak ziyaretçilere 2 hafta karantina veya COVID-19 taşıyıcısı olup olmadıklarını anlamak için yapılacak bir test seçenekleri sunulacak. Bir üçüncü seçenek olarak ise ziyaretçilerin COVID-19 virüsü taşımadıklarını kanıtlayacak dökümanları sunmaları gerekeceği.
Ayrıca İzlanda’ya giriş yapacak tüm ziyaretçilerin yayılım takibinin yapıldı resmî bir uygulamayı cep telefonların indirmesi zorunlu olacak.

Tüm bu prosedürler şu anda düzenlenme aşamasında ve ilgili tarih geldiğinde değişiklik gösterebilir. En güncel bilgiler Mayıs ayı sonunda hükümet tarafından duyurulacak.

Daha fazla

Seyahat Programı - Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
21 Ağustos 2020
Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
Seyahat Programı -Covid-19 Pandemisi Özel Jetlere Olan İlgiyi Arttırdı.
19 Ağustos 2020
Covid-19 Pandemisi Özel Jet Kiralamaya Olan İlgiyi Arttırdı.
Seyahat Programı - Şarap Pencereleri Geri Döndü
13 Ağustos 2020
Şarap Pencereleri Geri Döndü