Covid-19 Pandemisi Özel Jet Kiralamaya Olan İlgiyi Arttırdı.

2021 yılının Mayıs ayında unutulmaz bir otobüs yolculuğu başlayacak. Delhi'den yola çıkarak 70 gün boyunca 18 farklı ülkeden geçerek Londra'ya varacak olan bu otobüs toplamda 20000 kilometreye yakın yol katetmiş olacak.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Covid-19 pandemisinin etkisi ile güç kaybeden havacılık sektörü, sosyal mesafe ve sağlıkla ilgili endişelerin devam etmesi yüzünden seferler başladıktan sonra eski günlerine geri dönemedi.

Ancak bu krizden karlı çıkmış bir alt sektör var. Özel jet kiralama firmalarının rezervasyonlarında daha önceki yıllara nazaran yüzde 25 oranında bir artış kaydedilmiş durumda.

VistaJet firmasının yetkililerinden Ian Moore, normal bir havayolu ile uçulduğunda, havalimanında yer alan check-in noktaları, güvenlik noktaları, tuvaletler ve yeme-ime alanları gibi noktalarında tamamında 700’e yakın nokta ile temas edildiğini ancak özel jetlerle yapılan uçuşlarda ise bu noktaların sayısının 20 olduğunu belirtti.

First class uçuştan yaklaşık 10 kat daha fazla tutan özel jet kiralama hizmetini herkesin karşılayamayacağı bir gerçek. Yine de bunu karşılayabilecek olan ve ticari uçuşlara henüz güvenemeyen bir kesim ilgisini özel jet kiralama hizmetine kaydırmış durumda.

Havayolu taşımacılığı bu krizi nasıl ve ne zaman atlatır bilinmez, sadece Amerika içinde eyaletler arası uçuş oranı bir önceki yılın Temmuz ayına göre yüzde 50 oranında azalmış durumda.

kaynak: fox business

Daha fazla

Seyahat Programı - Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
21 Ağustos 2020
Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
Seyahat Programı -Covid-19 Pandemisi Özel Jetlere Olan İlgiyi Arttırdı.
19 Ağustos 2020
Covid-19 Pandemisi Özel Jet Kiralamaya Olan İlgiyi Arttırdı.
Seyahat Programı - Şarap Pencereleri Geri Döndü
13 Ağustos 2020
Şarap Pencereleri Geri Döndü