COVID-19 Durum Raporu: Amerika’da Normalleşme Adımları

2021 yılının Mayıs ayında unutulmaz bir otobüs yolculuğu başlayacak. Delhi'den yola çıkarak 70 gün boyunca 18 farklı ülkeden geçerek Londra'ya varacak olan bu otobüs toplamda 20000 kilometreye yakın yol katetmiş olacak.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Bir yandan tüm ülkelerde normalleşme planlarının yetersiz mi olduğu yoksa aslında büyük riskler mi taşıdığı konusundaki tartışmalar tüm hızı ile sürerken, COVID-19 pandemisini kapsamında alınan normalleşme kararları da uygulanmaya başlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyaca ünlü milli parkları Yellowstone ve Grand Canyon da bu kararlar kapsamında açılıyor.

Uzun doğa yürüyüşlerini seven Amerikalılar için vazgeçilmez noktalardan biri olan Yellowstone Milli Parkı, 18 Mayıs 2020 tarihinde, belirli kısıtlamalarla birlikte açılıyor. Parkın sadece belirli bölgelerine erişim sunan Wyoming’deki girişlerin açılması ile birlikte ziyaretçiler bu alanlardan giriş yapabilecekler. Sadece Wyoming eyaletinde yer alan girişlerin açılmasının sebebi, bir tek bu eyaletin seyahat sınırlamalarını kaldırmaya başlamış olması.
Montada ve Idaho eyaletlerinin de kısıtlamaları kaldırmayı ile birlikte diğer girişler de açılacak.

Grand Canyon Milli Parkı ise 15-18 Mayıs 2020 tarihleri arasında kademeli olarak açılacak ve yine Yellowstone'da olduğu gibi sadece belirlenecek bir giriş kullanılacak.
Grand Canyon Milli Parkı

Grand Canyon Milli Parkı ise 15-18 Mayıs 2020 tarihleri arasında kademeli olarak açılacak ve yine Yellowstone’da olduğu gibi sadece belirlenecek bir giriş kullanılacak.

Zion ve Great Smoky Mountains milli parkları da kademeli ve kısıtlamalarla birlikte açılmaya başlayacaklarını duyurdular.

Kaynak: Travel + Leisure

Daha fazla

Seyahat Programı - Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
21 Ağustos 2020
Londra Delhi Arasında 20000 Kilometrelik Otobüs Seyahati
Seyahat Programı -Covid-19 Pandemisi Özel Jetlere Olan İlgiyi Arttırdı.
19 Ağustos 2020
Covid-19 Pandemisi Özel Jet Kiralamaya Olan İlgiyi Arttırdı.
Seyahat Programı - Şarap Pencereleri Geri Döndü
13 Ağustos 2020
Şarap Pencereleri Geri Döndü