HES Kodu Uygulaması Dış Hat Uçuşlarında da Zorunlu

Bugün yapılan açıklamayla, dış hatlar yolcularının da HES kodu kullanmasının zorunlu olacağı belirtildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

COVID-19 pandemisi ile ilgili önlem programlarını hayata geçiren Türk Hava Yolları, geçtiğimiz haftalarda iç hatlarda seyahat edecek yolcular için HES kodu kullanımının zorunlu olduğunu duyurmuştu.
Bugün yapılan açıklamayla, dış hatlar yolcularının da HES kodu kullanmasının zorunlu olacağı belirtildi. THY’nin bu uygulama ile ilgili yaptığı ilk açıklamayı aşağıda tekrar paylaşıyoruz.

Türk Hava Yolları olarak en büyük önceliğimiz yolcularımızın güvenliği ve sağlığıdır. Uçuşlarımızda seyahat edilebilmesi için yolcularımızın sağlığının uçuşa elverişli olması hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Hayat Eve Sığar” projesine uygun olarak, yolcularımızın iç hat uçuşlarımıza kabulü, kişiye özel üretilen “Hayat Eve Sığar (HES)” kodu ile sağlanacaktır.

HES kodu zorunlu bir alan olup, biletleme işlemleri sırasında yolcularımızdan talep edilecektir. HES kodu üzerinden, uçuşa 24 saat kala yolcularımızın sağlık durumu kontrol edilecektir. Biletleme esnasında ve havalimanında yapılacak HES kodu sorgulamalarında, uçuşa elverişli olmadığı tespit edilen yolcularımız uçuşa kabul edilmeyecektir.

Bu kapsamda kişiye özel HES kodu, Kimlik Numarası ve Yolcu İletişim bilgileri zorunlu hale getirilmiştir. Yapılacak sorgulama ile ilgili, acentenizi tercih eden yolcularımızı bilgilendirmeniz hususunu rica ederiz. Detaylı bilgiye (air.tk/hes*) linkinden ulaşabilirsiniz.*

Daha fazla

sp_phantomoftheopera
7 Ağustos 2020
Operadaki Hayalet Sahneden Çekiliyor
HES Kodu Uygulaması Dış Hat Uçuşlarında da Zorunlu
3 Haziran 2020
HES Kodu Uygulaması Dış Hat Uçuşlarında da Zorunlu
THY Uçuşlarında Kabin Bagajı Uygulaması Değişti
3 Haziran 2020
THY Uçuşlarında Kabin Bagajı Uygulaması Değişti